Tým PSG prohrál poprvé v sezoně s Kladnem, výhru Rytířů režíroval hvězdný Jágr

Článek průběžně aktualizujeme. Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 35. kola Tipsport extraligy na domácím ledě před vyprodaným hledištěm s Kladnem 2:5 a v letošní sezoně s týmem Jaromíra Jágra vyšli bodově naprázdno. Právě nejlepší útočník české historie zařídil téměř všechny branky hostů, neboť si připsal čtyři asistence. Vlachova družina si tentokrát vybrala slabší den a po šesti výhrách za sebou doma tentokrát prohrála. Berani snížili v úvodní třetině na rozdíl jediného gólu, nicméně v dalším průběhu utkání již nenašli síly na obrat. Branky zaznamenali Pavel Kubiš a Jaroslav Balaštík. Extraliga pokračuje až po novém roce, tým PSG hraje v pátek 4. ledna v Třinci.
35.kolo, ne 30.12.2012, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Kladno
2:5
(2:3, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. min Balaštík (Kubiš, Linhart), 10. Kubiš (Balaštík, Valenta) - 1. Tlustý (Jágr), 5. Macholda (Jágr), 7. Hlaváč (Jágr), 26. Kuchejda (David Růžička, Jágr), 44. Tlustý (David Růžička). Rozhodčí: Homola, Polák - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:5, navíc Veselý (Zlín) na 10 minut a do konce utkání - M. Látal (Kladno) na 10 minut. Využití: bez. Diváci: 7 000 - vyprodáno. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.

J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Valenta, Řezníček, Šenkeřík - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira

Cikánek - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera, Drtil - Jágr, Hlaváč, Tlustý - Kuchejda, Melka, Dalecký - Eberle, Kuchler, M. Látal - Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Diváci se sotva stačili ve vyprodaném hledišti zimního stadionu Luďka Čajky usadit a Kladno se dostalo po 23 vteřinách do vedení. Střelu Jágra brankář Sedláček vyrazil před sebe a nekrytý Tlustý otevřel střelecký účet zápasu. Hned na začátku druhé minuty byl vyloučen Veselý, který zároveň vyfasoval osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku kladenského Kuchejdy. Rytíři zahrozili po střelách Jágra a Hlaváče, Berani se prvnímu oslabení ubránili. Na začátku páté minuty se vyznamenal Sedláček, který po parádním rozkleku špičkou brusle vyškrábl jedovatou střelu Eberleho. Vzápětí však domácí gólman kapituloval po střele obránce Macholdy od modré čáry, kladenský bek vymetl šibenici ve zlínské svatyni. Blesková odpověď Zlína přišla po 34 vteřinách. Kontaktní gól vstřelil střelou z voleje do odkryté brány domácí kanonýr Balaštík. Hostům v první polovině vyšlo vše na co sáhli. Na začátku 7. minuty po třetí Jágrově asistenci procedil puk mezi Sedláčkovy betony Hlaváč. Ještě před polovinou úvodní třetiny snížil vedení hostů Kubiš. Při signalizované výhodě dostal nahrávku od Balaštíka a prostřelil Cikánka. Ve Zlíně se hrálo v úvodních minutách spíše bez obran a střelecký brankostroj se poté zastavil. Přesto o rušné šance nebyla nouze. Při přesilovce hostů měl slibnou příležitost mladík Drtil, ale v poslední chvíli mu vypíchl kotouč Kubiš, v závěru první části Sedláček kryl nebezpečnou střelu Hlaváče a následně si poradil i s dorážkou.

Rytíři promarnili na začátku druhé dvacetiminutovky početní výhodu po zákroku Řezníčka na Jágra. Výborně hrající Kubiš následně vybojoval přesilovku pro zlínské barvy. Zlínští měli vyrovnání na dosah, neboť teč Kohlera propadla za Cikánka a kotouč odpálil z brankoviště na poslední chvíli Macholda. Zatímco domácí gól nedali, při hře pět na pět se dostalo Kladno opět do dvoubrankového náskoku. Růžičkovo nahození před Sedláčka usměrnil do sítě Kuchejda. Ve 28. minutě obdržel druhý desetiminutový trest Veselý za nesportovní chování a zamířil předčasně pod sprchy. Trenér Vlach stáhl v polovině zápasu sestavu na tři útoky, nicméně oteže duelu měli ve své režii hosté a Berani se těžko dostávali před Cikánka. Tlustý zůstal ve 33. minutě osamocený u levé tyčky, naštěstí pro domácí mu kotouč sklouzl z hole. Atraktivní zápas poté ztratil ve zbytku druhé třetiny tempo, hra byla často přerušována.

Zlínská družina měla na začátku třetí třetiny příležitost ke snížení nepříznivého skóre po faulu Kuchejdy. Berani v početní převaze nic nevymysleli a přišel zákonitě trest. Rytíři vstřelili ve 44. minutě pátý gól a prakticky rozhodli o první výhře nad Zlínem v letošní sezoně. Vlachova parta se nemohla dostat do tempa, navíc se bránila 27 vteřin oslabení tři na čtyři. Sedláček vleže skvěle zasáhl proti dorážce Jágra. Zlínští si vybrali slabší den a proti soupeři již nenašli síly na zvrat v utkání. Rytíři bez problémů ubránili třígólový náskok a zápas dovedli s přehledem do úspěšného konce. Zlín zaznamenal po šesti domácích výhrách první porážku.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Pavel Kubiš - Jaromír Jágr.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Soupeř byl ve všech směrech lepší a vyhrál zaslouženě. Naše celkové pojetí bylo z naší strany velmi špatné. Po výkonech, které jsme předváděli v předchozích zápasech, to byl dnes proti Kladnu náš nejhorší zápas sezony."

Jiří Kopecký (asistent trenéra Rytíři Kladno): "V minulém zápase nás Třinec v oslabené sestavě a vyškolil. Hrál výborně a nevěděli jsme kam skočit. My jsme do Zlína přijeli ve stejné situaci, neboť se nám zranili tři klíčoví centři Patera, Plekanec a Dragoun. Řekli jsme si, že to zkusíme stejným způsobem a že si vezmeme i příklad ze Zlína, který venku předvádí perfektní výkony. Bylo to umocněno tím, že jsme dali dva rychlé góly, což nás uklidnilo. Celé mužstvo bojovalo a dařilo se nám držet Zlín na odstup. Všechny puky se odrážely k nám, měli jsme dobrý pohyb a zaslouženě vyhráli."